Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o najbliższych wydarzeniach,
zapisz się do newslettera u dołu naszej strony 🙂

Puste ręce st. I – Gdańsk (zapisy wkrótce)

27 czerwca - 30 czerwca

27-30 czerwca 2024 r.
Zaczynamy w czwartek recepcją w godzinach 17 – 18.
Następnie kolacja o godz. 18

Kończymy w niedzielę obiadem około godziny 13

Prawdopodobnie u Brygidek w Gdańsku Oliwie
Szczegóły wkrótce.

Szczegóły wkrótce

Rekolekcje Puste Ręce (Lectio Divina) zostały opracowane przez Monikę i Marcina Gajdów.
Jest to spotkanie wprowadzające w duchowość Przyjaciół Miłości Miłosiernej (“puste ręce”) oraz prostotę i uważność w modlitwie.
Poszukiwać będziemy najprostszej drogi trwania w Obecności, słuchając ojczystego języka Boga – ciszy.
Podczas rekolekcji odbywa się praktyczne wprowadzenie w modlitwę kontemplacyjną.

Kochani – te rekolekcje wymagają DECYZJI na wejście w ciszę i milczenie. Przeżywane są indywidualnie – uczulamy na to.
Nie wszystkie małżeństwa, pary lub zaprzyjaźnione osoby potrafią milczeć koło siebie.
Jeśli czujecie, że nie dacie rady, przyjeżdżajcie osobno, albo kwaterujcie się w osobnych pokojach (także małżonkowie).
Liczymy na waszą dojrzałość, zrozumienie i współpracę.

Zabieramy ze sobą Pismo Święte Nowego i Starego Testamentu, notatnik.

WPROWADZENIE DO LECTIO:

Jan Młotkowski,

mąż, ojciec trójki dorosłych dzieci.
Przez ponad 25 lat członek, animator, lider wspólnoty Światło Chrystusa w Sopocie, będącej częścią Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji im. św. Wojciecha.
Członek zarządu ośrodka w Gdyni w stowarzyszeniu Spotkania Małżeńskie, prowadzącym rekolekcje dla małżeństw i narzeczonych w ICFD ojców Jezuitów w Gdyni.
Koordynator grupki modlitwy kontemplacyjnej w Sopocie
Aktualnie kursant Chrześcijańskiej Terapii Integralnej ChTI

POSŁUGA DUSZPASTERSKA: