Monika i Marcin Gajdowie:

Wszystko zaczęło się od naszego spotkania z Karmelem… Już jako młodzi małżonkowie, zetknęliśmy się z duchowością karmelitańską, co zaowocowało podjęciem wiernej modlitwy wewnętrznej. Próbowaliśmy łączyć modlitwę w ciszy z życiem w świecie. Staraliśmy się zintegrować życie duchowe z obowiązkami zawodowymi i wychowywaniem czwórki dzieci.
Nie było łatwo! : )

Jednak wysiłek, który podjęliśmy, otworzył przed nami drogę kontemplatywną – wylała się „duchowość pustych rąk”. Prowadzili nas ukochani święci: Franciszek z Asyżu oraz Teresa od Dzieciątka Jezus. Potem pojawili się: Jan od Krzyża, Teresa z Avila, ojcowie pustyni, ojcowie greccy a także współcześni świadkowie modlitwy. Zaczęliśmy oddychać dwoma płucami Kościoła, rozpoznając jedność i komplementarność zachodniej tradycji kontemplacyjnej, w tym Lectio Divina oraz tradycji hezychastycznej, pochodzącej z prawosławia.

Gdy zaczęliśmy dzielić się darem modlitwy i duchowości pustych rąk z innymi, zebrała się wokół Słowa duchowa rodzina, którą nazywaliśmy Przyjaciółmi Miłości Miłosiernej.

Fundacja Theosis wspiera inicjatywy propagujące chrześcijańską duchowość kontemplacyjną. Krótko mówiąc: chcemy uczyć modlitwy i dzielić się darem duchowości, pozostając w sercu Kościoła Katolickiego. Robimy to na przeróżne sposoby: publikując materiały formacyjne oraz edukacyjne, organizując rekolekcje, sesje i konferencje, organizując konferencje on-line, wspierając materialnie ośrodki duchowości i osoby, których nie stać na udział w rekolekcjach. Marzy nam się budowa domu rekolekcyjnego „Święta Cisza”, pięknego miejsca do przeżywania indywidualnych rekolekcji w milczeniu. Może kiedyś Bóg pozwoli…

Tym czasem zapraszamy Cię do współpracy. Jeśli masz jakiś pomysł, jeśli chcesz w swoim mieście zorganizować rekolekcje, warsztaty, konferencję, utworzyć grupę modlitwy kontemplacyjnej, skontaktuj się z nami. Możesz także wesprzeć finansowo nasze działania.

Dziękujemy!